header top

Konkurs „Wiedza i umiejętności” w Zespole Szkół Nr 3

Utworzono: piątek, 12, maj 2017 danielmajewski

20170511 101840W dniu 11 maja 2017 r. grupa uczniów klas I, II i III gimnazjum wzięła udział w konkursie „Wiedza i umiejętności” w Zasadniczej Szkole Zawodowej w ZS Nr 3 we Włocławku przy ul. Nowomiejskiej 21. Konkurs odbył się w ramach realizowanego przez Fundację Caietanus w partnerstwie z ZS Nr 3 projektu edukacyjnego "Kuchenne doświadczenie". W konkursie wzięły udział drużyny, składające się z uczniów włocławskich gimnazjów, uczestników projektu oraz zaproszonych gości.

W pracach komisji wzięli udział przybyli goście z RUN Chłodni i TESCO oraz włocławscy streetworkerzy. W trakcie konkursu uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat zjawisk w kuchni oraz umiejętności zawodowe, nie tylko związane z kuchnią ale również inne, często powiązane z nią. Uczniowie w czasie konkursu rozpoznawali zapachy, ważyli i obliczali cenę surowca, ubijali pianę z białek czy obierali jabłka. Drużyna reprezentująca naszą szkołę zajęła III miejsce w tym konkursie. Wszystkie drużyny otrzymały atrakcyjne nagrody, min.. grille, opiekacze, czajniki elektryczne - urządzenia i rzeczy przydatne w kuchni.

Odsłony: 141