header top

3a dba nie tylko o ciało ale i umysł

Utworzono: wtorek, 17, październik 2017
danielmajewski

P1060401W związku z obchodami dnia 10 października Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego w klasie 3a gościliśmy panią psycholog Beatę Płaczkiewicz, która przeprowadziła z dziećmi zajęcia w formie warsztatowej na temat zdrowia psychicznego. Uczniowie dowiedzieli się jaki tryb życia sprzyja utrzymaniu zdrowia nie tylko fizycznego ale i psychicznego, jak radzić sobie ze stresem i sytuacjami trudnymi.

Czytaj więcej...

Dyktando Ortograficzne

Utworzono: poniedziałek, 16, październik 2017
Marcin Szachowski

foto006

W dniu 6 października 2017 r. w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji odbyło się Dyktando Ortograficzne. Do wspólnej zabawy, organizatorzy – pedagodzy szkolni, psycholog szkolny oraz logopeda zaprosiły uczniów klas VII, szkoły podstawowej oraz II, III gimnazjum. Uczniowie zmierzyli się z ogromną ilością ortograficznych pułapek ukrytych w specjalnie przygotowanym dla naszych uczniów tekście pod tajemniczym tytułem „Ortograficzne hobby”. Choć walka z przysłowiowymi „bykami ortograficznymi” była bardzo trudna, to wszyscy uczestniczący w niej uczniowie poradzili sobie świetnie. Wszystkim uczestnikom dyktanda serdecznie gratulujemy tak świetnej „walki” i dziękujemy za udział w ortograficznej zabawie.

Czytaj więcej...

Dzień Edukacji Narodowej

Utworzono: piątek, 13, październik 2017
Marcin Szachowski

foto015

Fotorelacja z uroczystości i części artystycznej z okzji obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej Nr 5 we Włocławku.

 

Czytaj więcej...

Iskierki – wyniki wyborów do małego samorządu uczniowskiego

Utworzono: poniedziałek, 09, październik 2017
danielmajewski

WP 20170929 11 59 45 Pro LIDnia 29 września w grupie wiekowej Iskierki odbyły się wybory do Rady Małego Samorządu Uczniowskiego.

Wyniki głosowania:

Przewodniczący - Antek Kranc klasa 3e

I zastępcaKornelia Zasadzińska 3b

II zastępcaWiktoria Szortyka - 3c

Serdecznie gratulujemy!

Opiekunowie samorządu: Katarzyna Palińska, Dagmara Adamczewska, Magdalena Rosińska

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć !

Czytaj więcej...

Wycieczka do biblioteki pedagogicznej

Utworzono: poniedziałek, 09, październik 2017
danielmajewski

P1060379

3.10.2017 r. klasa 3a wraz z p. Katarzyną Palińską i p. Agnieszką Wojciechowską uczestniczyła w lekcji pt. „Programowanie na dywanie” organizowanej w Bibliotece Pedagogicznej we Włocławku. Uczniowie wysłuchali bajki poświęconej „ciepłemu puchatemu”, „zimnemu kolczastemu” oraz czarownicy, która bezskutecznie próbowała zawładnąć sercami mieszkańców małego miasteczka. Następnie dotykali przedmiotów o różnej fakturze i uczestniczyli w wielu zabawach rozwijających logiczne myślenie oraz zwiększających koncentrację uwagi m.in. domino, statki itp. Dzieci miały także okazje wcielić się w rolę robota oraz programisty, który nim steruje.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…